Back to Question Center
0

Како можам да добијам голема листа на линкови за PR?

1 answers:

Постојат различни начини да се добие висок PR линкови листа на вашиот веб-сајт, во исто време, без да плаќаат еден долар. Пред било што друго, постојат два различни вида на врски - dofollow и nofollow - кои можат да бидат вклучени во високото линкови на PR линкови на вашиот веб-сајт. Dofollow линкови стојат за трајни врски дизајнирани да ја подобрат доверливоста на веб страната, во согласност со генерирање на поголем веб сообраќај. Nofollow линкови се привремени оние кои се креирани само за зголемување на сообраќајот. Значи, она што го прави висок ПР линкови листа? Ајде да видиме неколку од најдобрите начини да се генерира сето тоа бесплатно.

high pr backlinks list

Скршени Линкови

Се што треба да направите да користите скршени врски е да имате вредна содржина што ја заслужува. Мислам дека можете да најдете блогови или било кои други извори на интернет со висок домен авторитет и страница ранг. Се што ви треба е да ги пребарувате оние кои се релевантни за дискусијата за иста тема, или пазарна ниша која се совпаѓа со вашиот сопствен бизнис или пишување тема. На тој начин, користејќи екстензии на Chrome или бесплатни онлајн алатки, треба да откриете прекинати линкови за да предложите нова линк за подобра референца. На крајот, само испратете вид на е-пошта до веб-страницата или сопственикот на блогот и посочете ја таа скршена врска да биде заменета со вашата врска. И тоа функционира, бидејќи двете страни ќе имаат фер взаемна корист. Забележете, сепак, дека и вашата нова содржина, и е-поштата за потврда треба да бидат добри и убедливи доволно за да одлучат за потврда на целата задача.

Infographics

Друг вистински начин да се изгради листа на врвни линкови на ПР на вашата веб-страница е вклучувајќи инфографика во вашата обична текстуална содржина. Иако оваа задача може да изгледа малку одземаат многу време, лесно е да се примени и секако ќе се исплати. Откако ќе го преобликувате дел од вашата содржина во парична казна инфографика или некои корисни табели, само нека одат вирусно за споделување на сите популарни социјални веб-сајтови како Фејсбук, Твитер, Скопје, итн. На тој начин, јас препорачувам да користите една од следните бесплатни онлајн алатки за да ви помогнеме со инфографика: Стативи. Ли, Picko табела, Infor. am, Google Charts.

seo backlinks list

Директориум Поднесување

Поднесување на вашата содржина на некои реномирани именици е трет најдобар начин за создавање на високо веб-страница. И таму се миријади на високо страница ранг директориуми се најде низ мрежата, така што едвај ќе се соочи со било какви проблеми да го најде вистинското место за да заработите некои квалитетни линкови. Сепак, забележете дека пред да ја поднесете вашата содржина треба да обрнете внимание на следново:

  • не штеди за инвестирање на вашето време и напор во пишувањето вредни и уникатни статии;
  • никогаш не трик со било кој вид на плагијати или ирелевантни содржини - тоа едвај ќе функционира;
  • секогаш има двојна проверка за да се разбере дали на директориумот може да биде разумно доверлив;
  • секој платен директориум мора да се остави на краток рок - дури и ако ве ветувам да видам брзи резултати;
  • избегнувајте ги сите непознати или неодамна лансирани именици - најверојатно тие се хакирани или измамени;
  • внимавајте внимателно да ја разгледате целата директориум форма пред да ја наполните со сите потребни детали Source .
December 22, 2017