Back to Question Center
0

Кои се алатките што можат да ви донесат повеќе вредни линкови?

1 answers:

Ако креирате веб-страница и сакате да го притиснете на TOP на пребарувачите, вие не треба само да произведувате квалитетна содржина, туку исто така да го фокусирате своето внимание и напорите за стратегија за градење врски. Без разлика дали сакате да добиете само органски линкови до вашата веб-страница, да украдете линкови на вашиот конкурент или да добиете платени линкови, треба да имате внимателен акционен план. Суштинската точка на вашиот план треба да биде создавање квалитетна содржина. Колку повеќе содржини што ги објавувате, толку повеќе шанси вие природно ќе ги примате дојдовните врски. Сепак, во реалноста, не може да ви даде гаранција дека ќе креирате добар профил за градење врски. Тимови, кога spammy, низок квалитет линкови може да придонесе вашиот оптимизација напори и да се подигне вашиот сајт позиција на страницата со резултати од пребарувањето, ги нема. Бидејќи Google е ажуриран својот пласман алгоритам, спам-линкови предизвикуваат повеќе штета отколку добро за кампања за оптимизација на веб-страници. Денес, само квалитетот на влезните линкови е од голема важност. Бидејќи линковите остануваат значаен фактор на рангирање, треба да имплементирате ефикасни стратегии за градење врски до вашата веб-страница. Пристап за врската градење на кампања зависи од видот на веб-сајтот имате и вашите деловни цели. Без оглед каде се наоѓате, важно е да потрошите време за да дознаете повеќе за линкови (backlink алатки) кои се дизајнирани да ви помогнат да генерирате позитивни резултати за рангови на пребарувачот.

backlinker

Во оваа статија ќе најдете некои професионални алатки кои можат да ви помогнат да креирате кампања за градење на победнички врски и да ја подобрите вашата марка.

Квалитет на врската градежни алатки

  • Semalt Автоматски оптимизација

Semalt Авто оптимизација е уникатна алатка за оптимизација на веб-. Таа е наменета за оние онлајн трговци кои би сакале континуирано да добиваат нови релевантни линкови без да инвестираат премногу пари во таа сфера за оптимизација надвор од локацијата. Оваа алатка им овозможува на корисниците комплекс од различни услуги за оптимизација кои вклучуваат клучни зборови за истражување, анализа на веб-сајтови, истражување на веб-страници, корекција на грешки при веб-страници, градење врски, ажурирање на рангирање и поддршка на корисниците. Semalt Auto SEO помага да се добие органски врската сок од авторитетен и релевантни за вашите пазарни лажат веб-сајтови. Нивната база содржи повеќе од 50.000 висококвалитетни партнерски сајтови на различни теми, затоа оваа алатка ќе ги задоволи сите деловни потреби. Уште една корист од овие услуги е дека сите линкови се интегрирани во единствена и релевантна содржина, која исто така може да биде изработена од Semalt професионални copywriters. Линк зграда се врши постепено во согласност со соодносот: 40% - сидро врски; 50% - не-сидро врски; 10% - бренд-име линкови.

  • Backlinker

BackLinker е алатка која автоматски гради илјадници висококвалитетни линкови за вашата веб-страница. Оваа алатка генерира надворешни врски на добро поставени реномирани веб-страници, кои често се анализирани од ботови за пребарување. Постојат две достапни опции кои можете да ги користите за да поднесете веб-страници - достапни веб-страници (2500 + висококвалитетни линкови) и врвни веб-страници (100 врски со врвен квалитет).

quality link building

  • Проверете Мои Линкови

Оваа алатка се користи како продолжување на Google Chrome. Затоа е лесно да се користи "Провери ги моите врски" за вашата стратегија за оптимизација на пребарувања. Оваа алатка помага да се генерираат висококвалитетни дојдовни линкови со помош на замена на прекинатите врски на други веб извори. Тоа овозможува да се забрза процесот со работа како проверка на backlink. Со оваа екстензија, можете брзо да скенирате било кој веб-сајт за прекинати врски Source .

December 22, 2017