Back to Question Center
0

Како да креирам линкови до мојот веб-сајт како автоматски генератор на backlink?

1 answers:

Денес, секој знае за важноста на квалитетот врската профил за секој веб-сајт пласман напредок. И нема потреба да се каже дека квалитетот секогаш отчукува квантитет овде - заборави ги оние стари времиња кога големите броеви на backlink биле главните фактори на рангирање, наместо нивниот вистински квалитет. И подолу ќе ви кажам за најефикасните три начини за добивање на квалитетни врски, или се осмелувам да кажам - исто како автоматски генератор на backlink и без да се загрозат. Значи, ајде да видиме како можете да добиете квалитетни линкови, или можеме да кажеме автоматски генератор на backlink на DIY, со обид за размена на линкови, како и поставување на гостувачки блог постови за да добиете органска врска со висок ПР (страница ранг) и DA ) за возврат.

automatic backlink generator

Размена на линкови

Овој стар метод на размена на врски (инаку, линкови тркала) се користи за градење на голем број на квалитетни линкови. Размена на линкови е исто така познат по потенцијален квантитативен автоматски генератор на backlink. Овој метод обично овозможува размена на многу врски, на пример помеѓу вашата веб-страница и другите веб-страници (т.е.e. , страници на блогови управувани од вашите колеги блогери или веројатно други веб-страници подготвени и подготвени да учествуваат во оваа заедничка корисна шема).

Се разбира, ќе за размена на линкови има многу бенефиции, за разлика од нејзиниот потенцијален ризик да заработи ранг казна од страна на пребарувачите - за двете страни на договорот. Мислам дека под никакви околности треба да бидете доволно храбри барем еднаш да го пробате - само затоа што ова е вистинскиот начин на кој луѓето добиваат взаемна корист. Значи, поставување на главен фокус на вашите ветувачки придобивки, а не потенцијални загуби поврзани со размена на линкови, исто така ви се препорачува да преземете претпазливост. Мислам дека со посебен блог или веб-сајт за тестирање на оваа шема за прв пат ќе биде совршено добро формирана одлука да се разберат практичните правила на играта однапред, без заработување на инстант ранг казна.

get backlinks

Гостин Блог Мислења

Размена на линкови може да изгледа прилично опасна работа дури и да се обиде еднаш, нели? Потоа, можеби ќе го разгледате и другиот начин за квалитетно поврзување - пишување гостин блог постови. Кога е направено во право, гостинското блогирање исто така може да стане разумна опција која може да ви овозможи да се однесувате како автоматски автоматски backlink генератор на своја. Почувствувајте ја вистинската моќност на гостинските мислења - не шпекулирајте го времето за пишување на совршено релевантни квалитетни содржини. Веднаш штом ќе добиете прелиминарен договор да биде објавен на популарниот блог или било кој друг извор на интернет од трета страна со доволно овластувања за страница и домен, време е да го вложите вашето време и напор во писмена форма.

Откако вашиот напис или гостин пост е подготвен, се што ви треба е да го доставите на за добивање на природен органски backlink за возврат. Патем, се овластени од страна на главните пребарувачи (како самиот Google), овој метод е веројатно најбезбедниот. Значи, треба да се обидете да заработувате квалитетни линкови со гостин мислења во секој случај. Впрочем, широко се користи за пумпа повеќе насочени сообраќај директно на веб-сајт, овој метод е добро признаен и од newbies, и професионалци Source .

December 22, 2017