Back to Question Center
0

Како да купите квалитетни линкови и да ја видите мојата веб-страница на врвот на пребарувањето на Google?

1 answers:

Тоа доаѓа без велејќи дека градење на квалитетот на backlink профил е вистинскиот начин да се вози својата веб-страница на врвот на Google SERPs. Зошто? Само затоа што органските линкови веќе се познати како еден од најсилните фактори (третиот најважен сигнал, да биде попрецизен) што го разгледува Google кога доделува место на скалилата во листата на резултатите од пребарувањето. Покрај тоа, оние кои веќе знаат како да купат квалитетни линкови никогаш не треба да се двоумат да инвестираат некое време и напор за да заработуваат органски линкови со висок ПР или да ги градат рачно. Тоа секогаш ќе се исплати, сигурен сум.

how to buy quality backlinks

Што повеќе - најсилните образовни или владини линкови (i. e. , кои доаѓаат од точка EDU и dot GOV онлајн извори со најголема доверба и авторитет) се уште помоќни. Тие можат значително да ја подобрат онлајн видливоста за веројатно сите деловни веб-страници или блогови - давајќи им на нивните брендови извонредна изложеност при пребарувањето и обезбедување на поширока јавна свест во исто време. И тука доаѓа само еден ладен факт, имено за оние момци се уште се прашуваат како да купат квалитетни линкови од образовните или владините веб-страници. Ајде да се соочиме со тоа - добивањето платени врски е невозможно таму. Мислам дека понекогаш не треба да знаете како да купите квалитетни линкови на сите - едноставно затоа што тие можат да бидат само заработени. Како? Најчесто, тие ќе треба вашата напорна работа за пишување на вредни дел од содржината, за конечно да ја добиете таа посакувана и вредни backlink за возврат.

Назад кон точка, ајде да се обидеме да го дознаете - како да се купат квалитетни линкови безбедно. Работата е во тоа што не постојат универзални упатства или совети со гарантиран резултат. Мислам дека не можете да имате јасен и прецизен акционен план за безбедно и разумно плаќање линкови (т.е.e. , линкови кои всушност можат да работат за вашиот напредок, во исто време без да се подигне црвено знаме со Google). Всушност, со примена за платени линкови е ништо друго туку сивата шема на Греј Хет-или дури и црно-шапка оптимизација. И, се разбира, повеќето од купени линкови најчесто се очекува да изгледаат навидум природни за сите - како живи бараат, така и да индексираат ботови.

buy quality backlinks

Иако, јас се уште верувам дека е подобро да се избегне трик со пребарувачите - освен ако не сакате да заработите брз ранг казна. Како и да е, ако сеуште сте доволно храбри да пробате да добиете некои платени повратни врски по секоја цена, размислете за следниве точки на куршуми, барем да не бидете фатени или измамени одеднаш:

  • Никогаш не се справувајте со било кој онлајн извори или оние пријатели отворено се наведува дека тие добиле платени линкови за продажба.
  • Осигурајте се дека вашите потенцијални кандидати имаат релевантни домени и содржини од веб-страница релевантни за вашата лажат или бизнис врвот.
  • Имајте двојна проверка на овластувањето на доменот, овластувањето на страницата и резултатите од PageRank за да добиете максимален сообраќај и доверба од поширока публика.
  • Идеално, треба да склучите договор со колеги блогери во вашата лажат. Со оглед на тоа дека сте спремни да им дадете дел од вредна содржина, тоа ќе потрае некое време. Инаку, тие ќе наплаќаат разумен надомест. Се работи за бизнис, нели?
  • Назад на врв тркала (размена), PBNs (инаку, приватни блог мрежи), како и евтини услуги кои нудат ниско-квалитетни групи на линкови во најголемиот дел, или дека досадни електронски пораки грубо ги туркаат своите пласмани само на високи ПР-извори само - избегнувајте такви "провајдери" по секоја цена. Едноставно затоа што тие веќе повикаа на ранг казна (или дури и трајна забрана за пребарување). Порано или подоцна, Google доаѓа за нив сите - и самите бескрупулозните "провајдери", и нивните несреќни "клиенти" Source .
December 22, 2017