Back to Question Center
0

Кој е најлесниот начин да се изградат високи PR7 линкови?

1 answers:

Што се однесува до мене, градење на линкови не е толку тешко и може да стане доста лесна задача, кога се ракува со вистинскиот пат. И вие исто така можете успешно да креирате линкови од врвни авторитативни веб-страници, со највисок PageRank е можно. Мислам дека сте слободни да го зграби не само еден PR7 backlink, но исто така многу повеќе вредни оние кои имаат резултати до PR8 или дури PR9 поени. И подолу ќе ви покажам некои добри места со прилично висока PageRank вредност вреди да се градат врски со. Ајде да ја разгледаме мојата листа со карактеристики, вклучувајќи и некои од најпопуларните веб-страници, како што се About. јас. WordPress. org, Drupal. org, Apple. com, како и Фликр. com.

Следете моите чекори за чекори акциони планови за да добиете некои дополнителни PR7 линкови таму за да укажувате на вашата веб-страница или блог. Чувајте читање, и уживајте во прилично мерливи подобрувања во PageRank, домен авторитет, и целиот спектар на потенцијални клиенти во SEO зголеми на скала.

За. јас

Препорачувам прво да се обидеш таму и никаде на друго место. За. мене е многу едноставна онлајн платформа дизајнирана како карта листа за тргување бизнис. Услугата овозможува влечење на се што ви треба заедно - и на деловните сајтови, и на вашите лични профили на сајтовите на социјалните медиуми како Фејсбук, Скопје, Google Plus и сите други веб-страници или блогови. Еве како можете да добиете неколку вредни PR7 backlink таму. Само одете на главната страница на А за регистрација. Откако ќе имате се што е на место - само одете на "уредување" страница и продолжи со "биографија" дел. Следно, внесете линк кој покажува кон вашата главна веб-страница или блог. За да ја завршите задачата, само кликнете на врските со јазичиња за да поставите свое име на домен - и сте завршиле!

WordPress. org

Тоа е добро позната и доверлива услуга која нуди софтвер со отворен код. WordPress се занимава главно со блогирањето и CMS онлајн рамки кои се проценуваат за да ги поттикнат и поддржат околу една четвртина од целата веб-ресурси за момент. Еве како да ги добиете оние заслужени линкови со PageRank вредност доаѓа до 9 поени. Се што ви треба е да ја завршите процедурата за регистрација и да продолжите со својата новосоздадена страница со профили - само за да го наполните URL-то на вашиот веб-сајт или блог таму.

Друпал. org

Бидејќи е речиси едноставно како и претходната опција, можете само да се регистрирате на Друпал. org - и добиете потребен број на PR7 линкови. Всушност, сè со Друпал. org мора да биде мазна и очигледна, па веројатно нема да се соочите со проблеми таму.

Flickr. com

Обиди се со градење врски со оваа популарна хостинг услуга. Освен другите напредни и дефинитивно моќни функции достапни на Фликр. com, оваа веб-локација овозможува истражување и споделување на фотографии кај локалните корисници и ангажираните заедници. Слично како во овие два претходни случаи, се што ви треба е да го креирате личниот профил и да го ставите во регистарот. Откако ќе завршите, само кликнете на лентата и изберете ја вистинската опција за да ги измените вашите информации за профилот. Не заборавајте да го зачувате напредокот и да уживате во друга линк за насочување кон вашиот веб-сајт или блог Source . Со среќа!

December 22, 2017