Back to Question Center
0

Semalt сугерира моќна алатка за стругање на веб-страници

1 answers:

SEO Spider Tool е релативно нова обработка на податоци и индексирање што ви овозможува индексирање вашите веб-страници и достигнува клучните елементи на лице место, што го прави лесен за вас да ги анализирате вашите на-страница и off-страница оптимизација. Можете да ја преземете оваа програма бесплатно или да се одлучите за својот премиум план за да добиете корист од напредните функции.

Што можете да направите со SEO Spider Tool?

За разлика од другите обични податоци стружење или екстракција програми, SEO Spider Tool е флексибилен, брз и лесен за користење, и ви овозможува да ги анализирате резултатите во реално време. Ги собира податоците, дозволувајќи им на извршни директори да направат некои информирани одлуки. Некои од неговите придобивки се опишани подолу.

1. Најди скршени врски

Користејќи SEO Spider Tool, можете да најдете порно линкови на вашиот веб-сајт и да ви олеснат да ги пребарувате своите веб-страници. Оваа програма индексира сајт веднаш и наоѓа врски како 404. Покрај тоа, ги поправа скршените врски и помага да се лоцира грешка на серверот. Така, SEO Spider Tool е сè-во-едно податоци екстракција и веб-индексирање алатка. Таа наоѓа URL адреси и ги добива веднаш за вас.

2. Анализа на насловите на страницата и мета податоци

Можете лесно да ги анализирате наслови на страница и метаподатоци за време на процесот на индексирање. На алатката SEO Spider се следи квалитетот на мета описи и идентификува грешки, недостасува зборови, кратки или долги редови или дупликат содржина на вашиот веб-сајт.

3. Екстракт на податоци со XPath

Сега лесно можете да соберат податоци од HTML на веб страници користејќи оптимизација на Spider Tool. Неговата CSS патека и XPath ја прават вашата работа полесна и подобра од другите слични податоци за извлекување и индексирање на програми. Оваа алатка собира информации од мета тагови, наслови, цени и ги добива добро извајаните податоци во рок од неколку минути.

4. Генерирање на XML Sitemaps

Друга корист од користењето на SEO Spider Tool е тоа што генерира XML-картички за корисниците и доаѓа со напредни конфигурациски поставки. Можете да ја промените фреквенцијата и брзината на вчитување на вашиот сајт и веднаш да го подобрите рангирањето. Покрај тоа, оваа алатка нуди различни шаблони на картата за избирање.

5. Интегрирајте со вашата сметка на Google Analytics

Можете да поврзете или интегрирате алатката SEO Spider со вашата сметка на Google Analytics и да донесат корисни податоци, подобрување на стапката на одбивање, разговори и сесии на вашиот веб-сајт. Откако податоците ќе бидат целосно извлечени, оваа алатка ќе ја објавите и ќе ви помогне да генерирате приходи на Интернет.

6. Преглед на роботи и директиви

Сега е лесно секој да ги гледа адресите блокирани од роботите. txt, X-Robots таг директиви и мета роботи, благодарение на SEO Spider алатката за да се овозможи тоа. Автоматски ги поправа скршени адреси веднаш и веднаш ги добива посакуваните резултати.

7. Откријте дупликат содржина

Можете лесно да откриете дупликат веб-страници на интернет користејќи оптимизација на Spider Tool. Делумно дупликатната содржина автоматски се поправа. Алатката за оптимизација на пајакот ги проверува насловите, содржината и описот на вашата страница за квалитет, осигурувајќи дека ниту една од вашите веб-страници не се копира во мрежата.

8. Конкурентска инспекција

Ако сакате да ја испитате веб-страницата на вашиот конкурент и сакате да разберете кој тип на податоци има добиено, треба да пробате оптимизација на Spider Tool. Ова е единствената веб-стружење и програмата за индексирање податоци која ви овозможува да го споредувате вашиот ранг со конкурентите и веднаш да добивате корисни информации Source .

December 22, 2017